Żegluga

  1. Aktualny rozkład rejsów dostępny będzie w sezonie 01.06.2024 - 01.09.2024 r.
  2. Cennik za przejazdy osób statkiem pasażerskim ("Bayern", „Księżna Jadwiga”) dostępny będzie w sezonie 2024 r.

Komunikacja Miejska w Szczecinku koordynuje rejsy żeglugi śródlądowej na wodach jeziora Trzesiecko. Funkcjonuje ona każdego roku w sezonie letnim. Regularne rejsy rozkładowe odbywają się znanym już w całym kraju szczecineckim Tramwajem Wodnym „Bayern”. Informacje na temat dokładnego rozkładu i kursów szczecineckiego Tramwaju Wodnego znajdziecie Państwo przed rozpoczęciem sezonu wodnego na naszej stronie internetowej.


Bezpośredni kontakt do pracownika, zajmującego się sprawami, związanymi z żeglugą:

Mariusz Motyl
tel. 94 37 435 73 wew. 44, kom.: 500 298 375
e-mail: m.motyl@km.szczecinek.pl
Klika słów o białej flocie:

„Bayern” na swój pokład zabiera 54 pasażerów, a jego wystrój nawiązuje do jednostek, które przeszło 60 lat temu pływały po szczecineckim jeziorze, czyniąc zeń niewątpliwą atrakcję, uhonorowaną prestiżowym tytułem Polskiej Organizacji Turystycznej „Turystycznego Produktu Roku 2007”.
Rejs statkiem trwa około jednej godziny. W tym czasie będziecie Państwo mieli okazję zobaczyć Szczecinek z innej perspektywy, dowiedzieć się ciekawych informacji zarówno z jego historii, jak i czasów współczesnych. Miłośnicy leśnych wędrówek i gotowania  „pod chmurką” będą mogli wysiąść na drugim brzegu jeziora i skorzystać z miejsc przygotowanych do grilowania na Mysiej Wyspie lub udać się na długi spacer po bardzo malowniczym szlaku pieszo - rowerowym, który okala jezioro Trzesiecko.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2015 Komunikacja Miejska Sp. z o.o w Szczecinku

ul. Cieślaka 4, 78-400 Szczecinek | telefon: +48 94 374 35 73 | email: miejkom@km.szczecinek.pl